وایرکات | وایر کات

ارائه خدمات وایرکات با دستگاه های شارمیلز سوئیسی.......ماشین کاری وایرکات چیست؟-ماشین کاری تخلیه الکتریکی

وایرکات | وایر کات

شرح دستگاه و توانایی های این واحد صنعتی

وایرکات | وایر کات

ماشین کاری وایرکات چیست؟-ماشین‌کاری تخلیه الکتریکی(Electrical discharge machining)

برداه برداری در وایرکات بوسیله جرقه بین سیم وایرکات و قطعه کار بوجود می آید.ولی در حین تخلیه الکتریکی نباید سیم وایرکات به قطعه کار تماس پیدا کند و آب دی الکتریک عملیات تخلیه براده را انجام میدهد.

سرعت براده برداری
میزان پیشروی و براده برداری قطعه کار به میزان فرکانس و ولتاژ و نوع متریال بستگی دارد.بطور مثال در متریالی همانند مس و برنج و آلومینیوم که رسانایی خوبی و میشه گفت رسانایی عالی دارند ,سرعت برش وایرکات افزایش پیدا میکند ولی در متریالی مثل انواع فولاد سرعت کاهش پیدا میکند و در متریالی همانند تنگستن و کربن سرعت پیشروی به حداقل میزان ممکن میرسد.
البته سرعت برش وایرکات به ارتفاع قطعه کار هم وابسته است.

انواع سیم وایرکات
سیم ها در سه نوع مسی برنجی و تنگستن موجود هستن.پرکاربردترین نوع حلقه سیم که در وایرکات استفاده میشود نوع برنجی میباشد ولی نوع تنگستن استفاده خاص دارد اغلب برای متریال با ضخامت بیش از 250 میلی متر استفاده میشود.سیم وایرکات باید استحکام داشته باشد تا وقتی مورد کشش غلتک ها قرار میگیرد پاره و قطع نشود.

توضیح تصویری از مکانیزم وایرکات

وایرکات شارمیلز روبوفیل 310

ابتدا سیم وارد راننده و موتور سیم میشود سپس وارد بازوی تنظیم گردش موتور سیم میشود سپس وارد قسمت فولی های کشش سیم میشود و بعد از آن وارد کلگی بالا میشود و حین رد شدن از کلگی بالا به قسمت های برقی کلگی بالا متصل میشود و از اینجا سیم دارای بار میشود.
هر چقدر میزان کشش سیم بیشتر شود تاثیر بسزایی در سطح کاری خواهد داشت.سیم از محیط برش عبور داده میشود و جرقه زده میشود و سپس واردغلطک های جمع کننده سیم زائد میشود.غلطک های کلگی پایین ضمن جمع کردن سیم و هدایت سیم به مخزن سیم های زائد به سیم وایرکات اتصال برق نیز میدهند.

چگونگی برشکاری و ماشین کاری وایرکات و آشنایی با وایرکات

سیستم دی الکرتیک وایرکات شارمیلز روبوفیل 310

دی الکرتیک یا آب مقطر بعد براده برداری در کف زیریرن دستگاه قرار میگیرد جمع آوری میشود و بعد عبور از هشت فیلتر به مخزن تمیز دستگاه جهت انتقال به محل برش منتقل میشوند.مخزن تمیز دستگاه با مخزن رزین دارای ورودی خروجی میباشد تا املاح ریزتر نیز حذف شوند و تقطر آب حفظ شود.

ویژگی هایی از وایرکات

تکنولوژی

در حین تخلیه الکتریکی ,میزان جرقه میزان سرعت گردش سیم ,اندازه پیشروی محورها ,میزان آمپر و فرکانس وابسته به نوع متریال میباشد.
در واقع وایرکات های مدرن برای هر یک از نوع متریال پارامترهایی خاص در حین برش در نظر میگیرند.این پارامترها در حین راه اندازی دستگاه در حافظه دستگاه تعریف میشوند به این پارامتها تکنولوژی نیز میگویند.

ظرافت
سیم های وایرکات میتوانند تا به اندازه 0.1 میلی متر نیز باشند که این امر باعث گسترده تر شدن دامنه کاری وایرکات و دقت نیز میشوند.

عدم حضور دائمی اپراتور
از لحظه شروع عملیات وایرکات تا به انتهای کار نیازی به مراقبت اپراتور نیست البته قطعات مرحله ای از این قاعده مستثنی هستند و در صورت قطع یا نوسان برق دستگاه وایرکات بطور اتوماتیک روشن و جهت ادامه کار استارت میشود بطوریکه قطعه کاری به سه روز زمان نیاز دارد برای برش میتواند بدون حضور اپراتور کار را به انتها برساند.


برچسب ها:
وایرکات,خدمات وایرکات,خدمات وایر کات,وایر کات,wirecut,wire cut, c n c ,وایرکات cn c,وایرکاتc n c,وایرکاc nc, ,وایرکات چیست؟,نحوه برشکاری وایرکات,نحوه برشکاری وایر کات,وایرکات سی ان سی,ماشین کاری تخلیه الکتریکی,اشنایی با وایرکات,آشنایی با وایر کات,وایرکات تهران,کارگاه صنعتی الغدیر,ماشین کاری وایرکات,ماشینکاری وایرکات, ماشین کاری وایر کات,نحوه ماشینکاری وایرکات شارمیلز سوئیسی